Wózki widłowe nowe i używane

Wózki widłowe nowe i używane

Wózki widłowe to niezbędne wyposażenie wielu firm przemysłowych, magazynów i działalności zajmujących się transportem. To pojazd mechaniczny o napędzie silnikowym, który przystosowany jest do przewozu materiałów o znacznej masie, który stosowany jest w transporcie bliskim i magazynowaniu. Używa się go głównie do prac rozładunkowych w magazynach, portach i fabrykach. Ponadto wózki widłowe, dzięki swej specjalistycznej budowie zapewniają duży poziom bezpieczeństwa pracownikom. Pierwszy wózek widłowy został skonstruowany w pierwszej dekadzie XX w. Obecnie wyróżnia się kilkanaście ich rodzajów, które odróżniają się od siebie przede wszystkim typem, rodzajem napędu oraz sposobem kierowania.

Zalety nowych i używanych wózków widłowych

Kupując nieużywany wózek widłowy musimy być gotowi na spory wydatek. Dlatego warto korzystać z usług renomowanych firm, które cieszą się zaufaniem klientów oraz mogą poszczycić się wysoką jakością sprzedawanego sprzętu. Kupując fabrycznie nowy wózek widłowy otrzymujemy na niego kilkuletnią gwarancję producenta. W praktyce oznacza to tyle, że jeśli w trakcie użytkowania pojawią się problemy z działaniem maszyny zostaną one bezpłatnie usunięte. Ponadto kupując nowy wózek mamy możliwość wyboru takiej konfiguracji sprzętu, która najbardziej nam odpowiada. W przypadku wózków używanych ogromnym plusem jest znacznie niższa cena produktu. Rynek wtórny obfituje w wózki widłowe, które mają od kilku do kilkunastu lat. Aby być pewnym, że kupujemy porządny sprzęt warto korzystać z usług firmy, zajmującej się ich dystrybucją. Dzięki temu będziemy pewni, że wózki poddane były kompletnej renowacji. Co więcej często sprzedawane są one z gwarancją.

A może wynająć?

Jeżeli nie potrzebujemy wózka na stałe można pokusić się o jego wynajem. Jest to idealny sposób dla wszystkich, którzy mają świadomość, że zakup nowej czy nawet używanej maszyny będzie niekorzystny lub niezadany z punktu widzenia rozwoju firmy. Nim zdecydujemy się na wynajem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, z jaką firmą podejmujemy współpracę.

© 2021 IPZ - Inicjatywa Północno - Zachodnia. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin