Używane wózki widłowe – czy warto?

Używane wózki widłowe – czy warto?

W wielu miejscach takich jak magazyny, firmy produkcyjne, większe hurtownie czy przedsiębiorstwa zajmujące się składowaniem materiałów ogromną rolę spełniają wózki widłowe. Służą one do przenoszenia i przemieszczania określonego rodzaju ładunku, którego masa może sięgać nawet do kilkudziesięciu ton. Wózki widłowe wykorzystuje się przede wszystkim do transportu na nieduże odległości w celu magazynowania lub załadunku i rozładunku samochodów dostawczych. Dla ułatwienia pracy ładunek najczęściej umieszczany jest na drewnianych paletach przystosowanych do wózków widłowych. Istnieje kilka typów wózków widłowych, które napędzane są w zależności od rozwiązania konstrukcyjnego za pomocą silnika benzydyną, olejem napędowym, gazem bądź w przypadku silnika elektrycznego akumulatorami. Ze względu na typ wyróżniamy sztaplarki naładowne, unoszące, podnośnikowe ciągnikowe oraz specjalne. Na rynku znajdziemy zarówno wózki widłowe nowe, jak i używane. Wybrany rodzaj zależy od naszych potrzeb oraz zasobności portfela. Ważne, aby wybierając wózek widłowy używany, korzystać z usług zaufanych sklepów.

Dlaczego warto kupić wózek używany

Używane wózki widłowe są coraz bardziej popularną alternatywą dla nowych pojazdów. Dzięki posiadaniu wózków widłowych czynności związane z załadunkiem i rozładunkiem towaru stało się łatwiejsze i szybsze. Niestety to idealne rozwiązanie logistyczne jest często bardzo kosztowne. Wtedy z pomocą przychodzą sklepy oferujące używane wózki widłowe. W tym wypadku niższa cena nie oznacza gorszej jakości. Sztaplarki przeznaczone do powtórnej sprzedaży są zazwyczaj odpowiednio sprawdzone i nie stanowią zagrożenia dla użytkownika. Oczywiście nie oznacza to, że operator wózka może z niego korzystać bez zastosowania zasad BHP. Tak i w nowych, jak i w używanych wózkach przed rozpoczęciem pracy należy skontrolować działanie hamulców, układu hamulcowego, mechanizmu kierowniczego oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych.

IPZ – używane wózki widłowe z gwarancją jakości

Używane wózki widłowe posiada w swojej ofercie firma IPZ. Oferowane przez sklep wózki są po kompletnej renowacji, a co najważniejsze sprzedawane są z gwarancją. Bogata oferta wysokiej klasy sprzętów obejmuje wózki czołowe spalinowe i LPG, elektryczne paletowe, wysokiego składowania oraz wózki przeznaczone do kompletacji zamówień i poruszania się w wąskich korytarzach.

© 2021 IPZ - Inicjatywa Północno - Zachodnia. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin