Osprzęt do wózków widłowych

Podstawową funkcją wózka widłowego jest unoszenie i transport ładunków na paletach. Zastosowanie odpowiedniego osprzętu pozwala znacznie rozszerzyć możliwe zastosowania sztaplarek. Najpopularniejszym i niezbędnym typem osprzętu, który posiadają wszystkie typy sztaplarek, są różnej długości widły oraz ich przedłużki, pozycjonery, paletyzery i obrotnice. Dzięki nim wózek widłowy może być szybko przezbrojony do operowania na ładunkach o różnej wielkości czy do pobierania kilku palet jednocześnie.

Dzięki odpowiedniemu osprzętowi wózek widłowy może też pobierać ładunki w workach typu big bag, beczki, role papieru, rury czy kłody drewna. Po zastosowaniu pojemników samowyładowczych wózek widłowy nadaje się do wykorzystania przy transporcie ładunków sypkich (kruszywa, nawozy, zboża, pasze granulowane). Istnieje też możliwość przystosowania wózka do zgarniania śniegu i kruszyw przy użyciu specjalnej szufli. Dostępny jest też tak skomplikowany osprzęt, jak kosiarki do trawy czy obrotowe szczotki do zamiatania ulic.

Poniżej prezentujemy najczęściej stosowany osprzęt do wózków widłowych. Jeżeli w zestawieniu zabrakło sprzętu, którego poszukujesz, zapraszamy do kontaktu. Doradzamy optymalne rozwiązania i dostarczymy dowolne akcesoria na życzenie Klienta.

widly - Osprzęt do wózków

Widły

 

Zapewniamy dostęp do różnych rodzajów wideł o różnej długości. Widły wykonane są według specjalistycznych norm i spełniają wymogi UDT. Jesteśmy w stanie wykonać widły do specjalistycznych aplikacji.


widly tele - Osprzęt do wózków

Widły teleskopowe

 

Załadunek w miejscach odległych, gdzie wymagane jest kilkukrotne podjeżdżanie wózkiem widłowym, może być przyspieszony poprzez zastosowanie wideł teleskopowych. Umożliwiają w pełni hydrauliczną zmianę długości wideł w sytuacjach załadunku towarów o zmiennej długości.


przedluzki widel - Osprzęt do wózków

Przedłużki wideł

 

Umożliwiają manualne przedłużenie wideł w załadunkach towarów, gdzie chwilowo wymagana jest inne długość wideł.


przesuw boczny - Osprzęt do wózków

Przesuw boczny

 

Pozwala dosuwać towar podczas załadunku. Polepsza zwrotność i skraca czas operacji związanych z układaniem towarów. Dostarczone modele pozwalają na jego montaż w wózkach widłowych do ładowności 8000 kg. Dostępne są modele zintegrowane i zawieszane na karetkę.


pozycjoner widel - Osprzęt do wózków

Pozycjoner wideł

 

Umożliwiają I ułatwiają operacje związane z załadunkiem I przewozem palet lub towarów o różnych rozmiarach bez zatrzymywania wózka. Ustawienie wideł odbywa się za pomocą dźwigni hydraulicznych. Dzięki pozycjonowaniu skracany jest czas obsługi ładunku.


chwytak - Osprzęt do wózków

Chwytak do rol papieru

 

Stosowanie chwytaków do rol papieru pozwala na zredukowanie kosztów związanych z ich załadunkiem i uszkodzeniem. Umożliwiają obrót 360° i obsługę rol papieru o różnych rozmiarach i z różnego materiału.


obrotnica - Osprzęt do wózków

Obrotnica

 

Zapewniają szybki przeładunek oraz obrót ładunków o 180/360° oraz powrót do pozycji wyjściowej. Istnieje możliwość spersonalizowania różnych wideł, uchwytów i innych elementów w celu polepszenia jakości przeładunku.


chwytaki - Osprzęt do wózków

Chwytaki

 

Występują w kilku konfiguracjach: chwytak do AGD, elektroniki, do recyklingu, do kartonów, do pianki, do bloczków betonowych, do beczek oraz innych materiałów. Każdorazowa analizowana jest informacja co klient będzie przewoził aby odpowiednio dobrać rodzaj wykonania ramion. Dostępne są też chwytaki z obrotnicą.


paletyzery - Osprzęt do wózków

Paletyzery

 

Umożliwiają w zależności od zastosowanych opcji przewożenie kilku palet jednocześnie, co pozwala zredukować koszty przeładunków, skrócić ich czas oraz ograniczyć uszkodzenia przewożonych ładunków.


widly z sys - Osprzęt do wózków

Widły z system ważącym

 

Zastosowanie wideł iForks umożliwia szybki pomiar masy przewożonego ładunku. System jest w pełni zautomatyzowany z bezprzewodowym ciekłokrystalicznym wyświetlaczem.


© 2021 IPZ - Inicjatywa Północno - Zachodnia. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin