Najczęściej zużywające się części w wózkach widłowych

Najczęściej zużywające się części w wózkach widłowych

Wózki widłowe to najczęściej stosowane pojazdy do tzw. transportu bliskiego. Wykorzystywane są na co dzień w dużej wielkości zakładach przemysłowych, magazynach, halach, centrach logistycznych i przeładunkowych, a także w rolnictwie. Kupując wózek widłowych zawsze mamy na uwadze jego jak najwyższą jakość, jednak pod wpływem częstej i intensywnej eksploatacji nawet solidne maszyny mogą ulec awarii. Konieczna jest wówczas naprawa, najczęściej z zastosowaniem nowych części do wózków widłowych.

Jakie części do wózków widłowych najszybciej się zużywają?

W większości przypadków wózki widłowe od sprawdzonych producentów nie wymagają napraw dużych podzespołów, jednak z uwagi na częstą eksploatację może dojść do zużycia poszczególnych części. Najbardziej narażone na zużycie są koła, filtry, przełączniki, łożyska, rolki masztu, łańcuchy, rozrusznik, karty logiczne. W przypadku nieco większych elementów zwykle dochodzi do wymiany wideł, które mogą ulegać uszkodzeniom mechanicznym ze względu na duże przeciążenia.

Oczywiście regularnie należy sprawdzać ogumienie, które również może się niszczyć ze względu na nieustanną pracę. Sprawność ogumienia to dla wydajności wózka widłowego bardzo ważna kwestia. Warto mieć zawsze komplet zapasowych opon na wypadek ewentualnych usterek podczas pracy. W przypadku wózków widłowych stosowane są opony pełne, pneumatyczne, a także opaski na koła. Żywotność ogumienia w dużej mierze zależy od parametrów technicznych. W przypadku wózków pracujących wewnątrz magazynów czy hal, zalecane jest stosowanie opon niebrudzących, które nie pozostawią śladów trudnych do usunięcia.

Przydadzą się również dodatkowe akumulatory, jeśli wózki widłowe narażone są na wielogodzinną, wytężoną pracę.

Gdzie kupować części do wózków widłowych?

Warto zaopatrzyć się w części do wózków widłowych od sprawdzonych producentów, co do których mamy pewność, że zapewniają one produkty wysokiej jakości. Wysoką jakością mogą wyróżniać się także zamienniki, chociaż w przypadku wózków wykorzystywanych w dużych i prężnie działających zakładach czy magazynach, zaleca się stosowanie części oryginalnych. Przed zakupem należy dobrze przeanalizować ich części techniczne i jakościowe.

Części do wózków widłowych można nabyć w firmie IPZ, dystrybutora wózków widłowych, a także opon do wózków widłowych oraz akcesoriów i części zamiennych do tych maszyn.

© 2021 IPZ - Inicjatywa Północno - Zachodnia. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin