Na co zwracać uwagę podczas wyboru części do wózków widłowych?

Podczas użytkowania wózków widłowych poszczególne ich części i podzespoły ulegają stopniowemu zużyciu. Nierzadko zdarzają się również nieplanowane awarie, na które właściciele wózków nie mają wpływu. W takich sytuacjach pojazd musi zostać poddany natychmiastowemu serwisowi w celu wyeliminowania powstałych usterek. Aby naprawa wózka była efektywna, należy zakupić odpowiednie części zamienne. Na co zwracać uwagę podczas wyboru części? Zachęcamy do lektury naszego artykułu.

Części oryginalne czy zamienniki?

Podczas naprawy wózków widłowych każdy właściciel tych pojazdów zastanawia się, czy lepiej jest zakupić oryginalne części od producenta, czy zdecydować się na zamienniki? Odpowiedź na to pytanie nigdy nie jest jednoznaczna. Oryginalne części charakteryzują się zdecydowanie większą jakością. Kupując elementy do konkretnego modelu wózka, mamy pewność, że będą one kompatybilne z posiadanym przez nas sprzętem. Szeroki wybór dostępnych rozwiązań pozwala dobrać element zamienny, który jest idealnie dopasowany do potrzeb użytkownika. Autoryzowane sklepy zawsze udzielają gwarancji na swoje produkty, co daje pewność ich niezawodności. W przypadku awarii zakupionego niedawno elementu to sprzedawca pokrywa koszty jego ewentualnej wymiany.

Kupowanie części nieoryginalnych lub używanych zawsze jest nieco ryzykowne. W wielu przypadkach stan techniczny oraz wytrzymałość takich elementów są trudne do określenia. Przez to po wymianie zużytego podzespołu na inny, nieoryginalny sprzęt szybko może odmówić posłuszeństwa i konieczna będzie kolejna naprawa. Części te często nie są objęte żadną gwarancją, więc ich wymiana w razie niedopasowania do konkretnego modelu wózka może okazać się kłopotliwa. Z drugiej jednak strony części nieoryginalne zawsze są tańsze od tych pochodzących od producenta. To argument, który przekonuje wielu właścicieli wózków widłowych. Niestety niska cena bardzo często idzie w parze z niską jakością i krótszą żywotnością nieoryginalnych części.

Części zamienne tylko od sprawdzonego dostawcy

Wybierając części do wózków widłowych, należy zwracać szczególną uwagę na renomę dostawcy, ponieważ nie każdy sklep zajmujący się sprzedażą części zamiennych ma w swojej ofercie produkty wysokiej jakości. Renomowani dostawcy, tacy jak firma Inicjatywa Północno-Zachodnia, oferują klientom bogaty asortyment sprawdzonych części kompatybilnych z wszystkimi najpopularniejszymi modelami zarówno nowych, jak i używanych wózków widłowych. Nasza oferta obejmuje m.in. baterie trakcyjne, prostowniki, opony oraz osprzęt do wózków. Jesteśmy jedynym autoryzowanym przedstawicielem marki REMA w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Posiadamy wyłącznie oryginalne części, udzielamy gwarancji na zakupione produkty. Zachęcamy do nawiązania długofalowej współpracy. Stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty cenowe.

© 2021 IPZ - Inicjatywa Północno - Zachodnia. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin