Koszty wynajmu widlaków

Wózki widłowe to maszyny wykorzystywane na bardzo dużą skalę w rozmaitych zakładach produkcyjnych, halach przemysłowych czy magazynach. W przypadku, gdy wózek użytkowany jest często i intensywnie, większość inwestorów decyduje się na jego zakup. Istnieją jednak sytuacje, w których bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest wypożyczenie sztaplarki. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, ile kosztuje wynajem widlaków. Zapraszamy do lektury.

Wynajem wózków widłowych – kiedy się opłaca?

Usługa wynajmu wózków widłowych cieszy się w Polsce dużą popularnością. Chętnie korzystają z niej zarówno małe firmy potrzebujące jednego urządzenia do codziennej pracy w zakładzie, jak i duże koncerny zainteresowane wypożyczeniem całej floty sztaplarek. To rozwiązanie polecane wszystkim przedsiębiorcom niedysponującym środkami finansowymi wystarczającymi na zakup nowego pojazdu, a jednocześnie potrzebującym nowoczesnej, w pełni sprawnej maszyny do realizacji zadań związanych z magazynowaniem i transportem towarów na niewielkie odległości.

Wynajem widlaków jest szczególnie opłacalny w przypadku awarii podstawowego urządzenia wykorzystywanego w danej firmie. Jeśli używany wcześniej wózek nagle przestał pracować, a zakład nie chce narażać się na przestój w produkcji, wypożyczenie sztaplarki jest optymalnym rozwiązaniem. Minimum formalności przy podpisywaniu umowy najmu sprawia, że wynajęty wózek może rozpocząć pracę właściwie od razu.

Wypożyczenie sztaplarki sprawdzi się również w przypadku przedsiębiorców wykonujących działalność sezonową. Takie firmy przez większą część roku nie potrzebują maszyn tego typu, jednak duże zamówienie lub zwiększona ilość pracy w sezonie letnim wymuszają na nich konieczność wykorzystania cięższego sprzętu. W takiej sytuacji wynajem widlaków jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Po sezonie wózek jest zwracany do wypożyczalni, która zajmuje się jego bieżącą eksploatacją. Przedsiębiorca nie musi się więc martwić o koszty związane z utrzymaniem maszyny przez cały rok.

Od czego zależy cena wynajmu sztaplarek?

Końcowy koszt wynajmu sztaplarek zależny jest od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście rodzaj wózka, a także ilość wypożyczonych maszyn (im jest ich więcej, tym cena jest wyższa). Ponadto cena uzależniona jest od modelu wózka, jego udźwigu, wysokości podnoszenia, rodzaju napędu oraz dodatkowego osprzętu. Wyższe koszty generuje również wypożyczenie wózka wraz z operatorem, dlatego większość najemców rezygnuje z tego typu rozwiązania. Istotny jest też okres, na jaki podpisywana jest umowa najmu. Przedsiębiorcy wypożyczający wózki na dłuższy czas mogą liczyć na korzystniejszą ofertę i atrakcyjne rabaty.

Na jak długo można wynająć widlaka?

Firmy zajmujące się wypożyczaniem widlaków oferują swoim klientom różne formy wynajmu. Najczęściej jest to najem krótkoterminowy (na kilka dni lub miesięcy) oraz długoterminowy (na kilka lat). Czas trwania umowy uzależniony jest potrzeb konkretnego zakładu. Jeżeli wykonujesz działalność sezonową i potrzebujesz wózka na parę miesięcy w roku, wybierz najem krótkoterminowy.

W pozostałych przypadkach korzystniejszą opcją jest najem długoterminowy, który jest ciekawą alternatywą zarówno dla zakupu maszyny, jak i wzięcia jej w leasing. Podpisując umowę najmu, przedsiębiorca nie jest zobowiązany do uiszczenia opłaty wstępnej. Nie musi również wykonywać okresowych przeglądów i odbiorów UDT. Wszystkie te czynności zostają po stronie właściciela sztaplarki, czyli wypożyczalni. Wynajmując wózek na dłuższy okres, możesz także liczyć na atrakcyjne zniżki i możliwość negocjacji ceny.

© 2021 IPZ - Inicjatywa Północno - Zachodnia. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin