Jakie części można kupić do wózka widłowego?

Jakie części można kupić do wózka widłowego?

Wózki widłowe wykorzystywane są w wielu branżach. Niezbędne są w logistyce, pracach magazynowych, w branży budowlanej i spożywczej. Ich podstawową funkcją jest transport z miejsca na miejsce przedmiotów o dużej wadze. Udźwig uzależniony jest od konstrukcji i konkretnych parametrów wózka.

Części zamienne do wózka – to nie kłopot

Niezależnie do tego, jaki wózek wybierzemy do naszej firmy i jak często będziemy z niego korzystać wcześniej, czy później staniemy przed koniecznością zakupu części zamiennych do wózków widłowych. Ponadto może zajść potrzeba, by niektóre elementy wózka wymienić zaraz po zakupie np. wtedy, gdy decydujemy się na zakup używanego urządzenia i chcemy dostosować je do swoich potrzeb, lub dokonać wymiany zużytych części.

W takich sytuacjach warto zastanowić się nad zakupem części zamiennych. Jednym z najpowszechniej wybieranych elementów są widły. Ich odpowiedni dobór znacznie ułatwia pracę. Ponadto zawsze należy sprawdzać poziom zużycia wideł, by właściwie ocenić, kiedy konieczny jest zakup nowych. Podobnie sytuacja ma się z oponami. Nowe opony są gwarancją bezpiecznej pracy wózka. Wybór opon jest naprawdę szeroki, a nowoczesna technologia produkcji powoduje, że są one bardzo odporna na przebicia. Zadbać należy też, co wydaje się oczywiste, o silnik. Nasz sklep internetowy umożliwia zakup elementów silnika takich jak m.in.: przewody zapłonowe, świece, filtry powietrza, filtry oleju czy chłodnice. Wymiany mogą też wymagać takie elementy jak stacyjka, w tym wypadku także istnieje możliwość zakupu nowych stacyjek do wielu modeli wózków. Jednym z najistotniejszych elementów każdego pojazdu, a więc także wózka widłowego są hamulce. W wypadku ich awarii mamy do wyboru różne rodzaje linek hamulcowych oraz pompy hamulcowe.

W wypadku konieczności zmiany wideł na różnego rodzaju chwytaki:

  • chwytaki do rol papieru – pozwalają na podnoszenie rol papieru o różnych rozmiarach i gwarantują, że przenoszony ładunek nie zostanie uszkodzony;
  • chwytaki do AGD – skonstruowane tak, by wygodnie i bezpiecznie przenosić artykuły gospodarstwa domowego;
  • widły z systemem ważącym – pozwalające na natychmiastowy pomiar wagi ładunku.

Do wyboru mamy także elementy elektryczne, elementy hydrauliczne, części do nadwozia czy czujniki świateł stop.

Prawidłowa praca wózka jest gwarancją bezpieczeństwa i komfortu. Zadbajmy więc o to, by zawsze był wyposażony w nowe części, wtedy na pewno będzie nam długo i efektywnie służył.

© 2021 IPZ - Inicjatywa Północno - Zachodnia. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin