Gniazda REMA – popularne złącza do baterii trakcyjnych

Złącza do baterii trakcyjnych to elementy wykorzystywane podczas ładowania akumulatorów zasilających wózki widłowe z napędem elektrycznym. Jedną z najlepszych marek produkujących wysokiej jakości gniazda i wtyczki jest niemiecka firma REMA. Czym charakteryzują się produkty tworzone przez tę markę? Zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu.

Krótka historia marki REMA

Historia odnoszącej obecnie sukcesy na całym świecie marki sięga roku 1919, kiedy pod Lipskiem powstała firma REMA – Richard Müller Elektroarmaturen. Od początku działalności specjalizuje się ona w produkcji części oraz elementów technicznych wykorzystywanych w pojazdach magazynowych i przemysłowych. Pod koniec lat 40. XX wieku firma przeniosła się do Bonn i od tego czasu działa pod nazwą REMA Lipprandt GmbH & Co. KG. Obecnie przedsiębiorstwo posiada dwa duże zakłady produkcyjne w Niemczech (w Rheinbach i Meiningen). Końcowe prace montażowe oraz pakowanie produktów prowadzone są również w oddziałach w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Autoryzowanym oraz jedynym oficjalnym przedstawicielem marki REMA w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej jest firma Inicjatywa Północno-Zachodnia. W ofercie sklepu znajduje się szeroki wybór nie tylko złączy do baterii trakcyjnych, ale także innych wtyczek i gniazd wykorzystywanych podczas ładowania zarówno bardzo popularnych akumulatorów ołowiano-kwasowych z płynnym elektrolitem, jak i rzadziej używanych baterii żelowych i litowo-jonowych. Dopełnieniem kompleksowej oferty są tuleje redukcyjne, złącza do napowietrzania oraz bogaty asortyment akcesoriów do baterii trakcyjnych marki REMA.

Czym charakteryzują się gniazda REMA?

Złącza do baterii trakcyjnych, wtyczki i gniazda REMA to produkty wysokiej jakości. Do ich produkcji wykorzystywane są wykonane ze srebra płytki oraz miedź o właściwościach wysokoprzewodzących. Dzięki temu proces ładowania trwa krócej, a bateria może być dłużej eksploatowana. Zaprojektowane z myślą o rosnących wymaganiach klientów złącza dostępne są ze standardowymi wtyczkami MRC/DIN (odpowiadającymi normom DIN VDE 0632-589 i EN 1175-1) oraz płaskimi stykami FLAT w obudowie kwasoodpornej zwiększającej żywotność produktu. Niezawodne i odporne na uszkodzenia złącza charakteryzują się niskim zużyciem energii. Gniazda i wtyczki marki REMA to produkty niezwykle uniwersalne. Wykorzystywane są podczas procesu ładowania nie tylko wózków widłowych, ale także podestów roboczych, podnośników magazynowych, myjek, zamiatarek, polerek podłogowych oraz innych urządzeń zasilanych przy pomocy silników elektrycznych.

© 2021 IPZ - Inicjatywa Północno - Zachodnia. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin