Czy warto inwestować w używane wózki widłowe?

Każdy przedsiębiorca otwierający własną firmę szuka optymalnych rozwiązań obniżających koszty prowadzenia biznesu. Dotyczy to również maszyn stanowiących wyposażenie hali produkcyjnej, magazynu do składowania towarów czy sklepu wielkopowierzchniowego. Takie osoby bardzo często wybierają używane wózki widłowe, które są znacznie tańsze od nowych pojazdów. Czy to rozwiązanie jest opłacalne? Zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Nie tylko cena. Poznaj inne zalety wózków używanych

Wydawać by się mogło, że jedyną zaletą wózków używanych jest ich niska cena. Oczywiście nie jest to prawdą, ponieważ pojazdy te posiadają szereg innych zalet. Przede wszystkim są to w pełni sprawne maszyny, które przed sprzedażą przechodzą kompleksowy przegląd techniczny pod kątem eksploatacji i wydajności. Podczas jego trwania wymieniane są: płyny eksploatacyjne, ogumienie, zużyte części i elementy nadwozia oraz powłoka lakiernicza. W przypadku modeli elektrycznych sprawdzany jest także aktualny stan baterii trakcyjnej. W razie potrzeby akumulator przechodzi regenerację i odsiarczanie. W momencie zakupu używane wózki widłowe charakteryzują się bardzo dobrymi osiągami, są gotowe do pracy od zaraz.

Innym istotnym argumentem przemawiającym za zakupem urządzeń używanych jest bogaty wybór dostępnych na rynku wózków. W ofercie firmy Inicjatywa Północno-Zachodnia, zajmującej się sprzedażą pojazdów tego typu, znaleźć można wózki wszystkich popularnych producentów, wśród których dominują modele Toyota, Still, Royal, Manitou, Linde czy Kalmar. Szeroki asortyment sprawia, że każdy klient zainteresowany kupnem wózka używanego z pewnością znajdzie maszynę o charakterystyce pasującej do prowadzonego przez niego zakładu czy hali produkcyjnej. Oferujemy wyłącznie wysokiej jakości używane wózki, które służą klientom długo i niezawodnie.

W jakich sytuacjach kupno używanego wózka to dobry pomysł?

Zakup używanych wózków polecany jest przede wszystkim osobom, które ze względów finansowych nie mogą pozwolić sobie na kupno nowej maszyny. Otrzymują one w pełni sprawne i bardzo wydajne pojazdy w cenie, która nie jest specjalnie wygórowana. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż wynajem czy branie kredytu na zakup nowego sprzętu. Kupno modelu używanego sprawdzi się też w przypadku chęci doposażenia obecnej floty w dodatkowe urządzenia, które będą rzadziej użytkowane. Wiele firm korzysta z wózków w bardzo umiarkowany sposób, nie poddając ich intensywnej eksploatacji. W takich sytuacjach zasadnym jest zakup modelu używanego, który znakomicie poradzi sobie w codziennych pracach związanych z załadunkiem/rozładunkiem czy układaniem towarów.

Decydując się na zakup używanego wózka, należy określić własne potrzeby. Maszyna musi być na tyle wydajna, aby spełniać swoje podstawowe funkcje, ale nie musi mieć bardzo mocnego silnika, jeśli nie wymagają tego warunki pracy. Decyzja o zakupie odpowiedniego modelu powinna być bardzo dobrze przemyślana, a nie podejmowana pod wpływem chwili. Poza marką warto zastanowić się także nad rodzajem masztu, ogumienia oraz osprzętu. Bardzo ważny jest też maksymalny udźwig oraz typ napędu. Przedsiębiorstwa zajmujące się przewożeniem małych ładunków wewnątrz pomieszczeń nie potrzebują wózków spalinowych z udźwigiem do kilkunastu ton. W takim przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzą się niewielkie modele z silnikiem elektrycznym.

© 2021 IPZ - Inicjatywa Północno - Zachodnia. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin